
“ Tas, kuris kiekvieną dieną neskiria šiek tiek laiko savo sveikatai, vieną dieną turės paaukoti daug laiko savo ligai ...“
S. Kneipas
Sebastianas Kneipas
1821
Sebastianas Kneipas gimė 1821 m. gegužės 17 d. Stepansryde (Bavarijoje, Vokietijoje) neturtingoje verpėjo šeimoje. Būdamas 11 metų jis pradėjo dirbti kartu su savo tėvu prie staklių. Stengdamasis padėti savo savo šeimai, papildomai dirbo kaimo kerdžiumi.
1842
Nuo pat vaikystės Sebastianas Kneipas svajojo tapti kunigu. Tuo metu svajonė atrodė neįgyvendinama, bet
S. Kneipas nepasidavė. Slapta nuo tėvų taupė pinigus studijoms. Deja, 1841 m. sudegė tėvų namai ir visos
S. Kneipo santaupos. Būdamas 21 metų, jis pradėjo dirbti kaip keliaujantis audėjas.
1844
Jaunuolis susirado patarnautojo vietą Grionenbache ir kreipėsi pagalbos į tolimą giminaitį kaplaną Merklę, kuris sutiko mokyti jį lotynų kalbos ir padėjo įstoti į Dilingeno gimnaziją (1844 m.). Tuo metu jam sukako
23 m. Grionenbache S. Kneipas susipažino su evangelikų pastoriumi ir botaniku Christofu Liudvigu Kioberlinu, kuris jam suteikė daug žinių apie vaistažoles.
1846
1846 m. Sebastianas Kneipas susergo tuberkulioze, pradėjo atsikosėti kraujais. Gydytojų prognozės buvo liūdnos, jie neteikė vilčių, kad pasveiks. Nežiūrint visų sunkumų, S. Kneipas kovojo su savo liga ir reguliariai lankėsi pamokose. Sėkmingai baigęs Dilingeno gimnaziją, 1848 m. S. Kneipas pradėjo teologijos studijas Dilingene ir Miunchene.
1849
Visai atsitiktinai į jo rankas pateko 1743 m. išleista gydytojo J. S. Hahno iš Šlezvigo knygelė apie gydymą vandeniu. Tai paskatino S. Kneipą žiemą dažnai maudytis lediniame Dunojaus vandenyje Dilingine. Papildomai jis gydėsi šalto vandens voniomis ir apsipylimais. Maudynės šaltame vandenyje sustiprino imuninę sistemą. Liga atsitraukė. S. Kneipas sėkmingai baigė studijas. Ilgainiui jis visiškai įveikė savo ligą.
1852
1852 m. rugpjūčio 6 d. Augsburgo katedroje
S. Kneipą įšventino į kunigus. Dar tebesimokydamas jis skaitė daug knygų apie vandens procedūras, lankėsi ,,Vandens bičiulių draugijoje". Įgytas žinias ir patirtį pradėjo taikyti praktikoje. Karštais kompresais jis gydė cholera sergančią moterį. Gydymas buvo sėkmingas. Boso miestelyje jis išgydė 43 cholera sirgusius žmones. Jo natūralus gydymo metodas paskatino Vokietijoje dar negirdėtą sveikatingumo judėjimą. S. Kneipas labai išpopuliarėjo, žmonės jį ėmė vadinti "choleros kapelionu", "Vaistažolių kunigu" ir "Vandens gydytoju". Jo pagalba būdavo greita ir nemokama. Daktarai ir vaistininkai jo atžvilgiu buvo kritiškai nusiteikę. Dėl neteisėto žmonių gydymo
S. Kneipas buvo apskųstas teismui. Tačiau teismas jį išteisino.
1855- 1889
1855 m. S. Kneipas perkeliamas į Viorishofeną.
Ten jis nevaržomai galėjo gydyti bažnytinės aplinkos pacientus, kurti ir tobulinti originalią gydymo gamtinėmis priemonėmis paremtą sistemą. Jis ištyrė augalų gydomąsias savybes, domėjosi sveika mityba, fiziniu judėjimu bei jų teigiamu poveikiu kūnui ir protui. Į Viorischofeną atvykdavo vis daugiau pagalbos ieškančių ligonių.
1886
1886 m. S. Kneipas išleido knygą "Mano gydymas vandeniu" (vok."Meine Wasserkur"), kurioje pasidalino savo patirtimi ir patarimais kaip taikyti vandens procedūras ir vartoti vaistažoles.
1889
1889 m. S. Kneipas išleido antrąją knygą "Taip turėtumėte gyventi", kurioje skaitytojams pristatė visapusišką sveikatos konsepciją su penkiais sveikatingumo elementais. Ši aktuali sveikatingumo sistema yra taikoma iki šiol.
1891
Sebastianas Kneipas savo ilgamečiui draugui Leonhardui Oberhiauserui, Viurzburgo vaistininkui, suteikė teisę platinti farmacijos ir kosmetikos gaminius, sukurtus remiantis jo, Kneipo, filosofija. Vėliau atsiradęs "Kneipp" prekinis ženklas rėmėsi būtent šiuo pagrindu.
1894
Po trejų metų S. Kneipas išleido knygą "Mano Testamentas" (vok. "Mein Testament"), kurioje apibendrino visus savo ankstesnius patirčių ir tyrimų rezultatus.
1897
Sebastianas Kneipas mirė 1897 m. birželio 17 d. sulaukęs 76 metų. Jo mokymų veiksmingumas apie sveiką gyvenimo būdą, taikant penkis sveikatingumo elementus (vanduo, mityba, judėjimas, vaistažolės ir gyvenimo tvarka), yra patvirtintas daugybės mokslinių studijų. Unikali S. Kneipo sveikatingumo sistema sėkmingai taikoma ligų prevencijai ir jų gydymui, ne tik
Vokietijoje, bet ir visame pasaulyje.